Wycieczka uczniów klas maturalnych

Dnia 20 grudnia 2023 r. uczniowie klas maturalnych pod opieką p. Doroty Borychowskiej, p. Moniki Łopuskiej oraz p. Anety Gil zwiedzili Sejm RP oraz Muzeum Narodowe w Warszawie. Wycieczka okazała się świetnym uzupełnieniem materiału realizowanego przez uczniów na przedmiocie wiedza o społeczeństwie. Uczniowie wspólnie z opiekunkami mieli możliwość obejrzenia na żywo konferencji prasowej Marszałka Sejmu p. Szymona Hołowni, przejść głównymi schodami oraz obejrzeć tablicę hołdu posłów II RP, którzy oddali życie za Polskę podczas II wojny światowej. Pan przewodnik prezentując tablicę, zwrócił szczególną uwagę na nazwiska posłów z naszej ziemi siedleckiej.

W Muzeum Narodowym wszyscy uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. Przeboje muzeum. Niesamowitym przeżyciem duchowym była możliwość obejrzenia jednego z największych dzieł wspaniałego polskiego malarza historycznego Jana Matejki, a mianowicie Bitwę pod Grunwaldem.