Warszawa inaczej......

Dnia 27 października 2022 r uczniowie wszystkich klas branżowych 1bm, 2bm, 3bm oraz 2c Technikum razem z opiekunami p. Aleksandrą Czmoch, p.Moniką Kępkowicz i p.Moniką Łopuską uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Warszawy.

Uczestniczyliśmy w zwiedzaniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL – muzeum historyczne, gromadzące pamiątki związane z historią żołnierzy wyklętych, powojennego podziemia antykomunistycznego oraz organizacji niepodległościowych z czasów PRL. Muzeum na Rakowieckiej jest miejscem o wyjątkowych walorach edukacyjnych i wychowawczych. Opowiada jednak trudną i skomplikowaną powojenną historię Polski.

Następnie miło spędziliśmy czas w Domu Zagadek, gdzie próbowaliśmy swoich sił, które wymagały logicznego myślenia, kreatywności, czasami sprytu a przede wszystkim współpracy z resztą graczy. Dzięki temu była to naprawdę świetnie spędzona godzina pełna ekscytacji i zaangażowania.

Na koniec wycieczki odwiedziliśmy Stację Muzeum (dawne Muzeum Kolejnictwa) mieszczącą się w Warszawie przy ulicy Towarowej w budynku Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Muzeum prezentuje unikalne mundury, modele kolejowe, starodawne telefony, skasowane bilety sprzed ponad wieku i wiele innych skarbów. Ale największe wrażenie robią oczywiście pociągi i lokomotywy – niektóre z nich to unikaty na skalę światową.

Organizator: Monika Łopuska