Uczniowie na strzelnicy

W środę 19 kwietnia 2023r. poza murami szkoły odbyły się zajęcia edukacji dla bezpieczeństwa.

Przedstawiciele klas 1bm, 1c, 1g, 1e pod opieką p. Grażyny Malinowskiej - nauczyciela przedmiotu udali się na strzelnicę Dragon w Siedlcach.

Zajęcia składały się z dwóch części. Po krótkim instruktarzu obsługi broni i związanych z nią zagrożeń uczestnicy otrzymali broń pneumatyczną i każdy indywidualnie oddawał po 19 strzałów do tarczy. W kolejnym etapie uczniowie zajęli stanowiska strzału z karabinu - do tarczy oddalonej o 25 metrów. Celność strzału zależała od prawidłowego ustawienia muszki i szczerbinki oraz ogromnego skupienia. Sukces widoczny był na ekranie monitora.

Emocji było wiele. Zainteresowanie młodzieży ogromne. Uczniowie odkryli swoje nowe dotychczas niepoznane pasje i umiejętności.

Wprawili w zachwyt instruktora i samych siebie.

Jesteśmy dumni z postawy młodzieży i ich zaangażowania.