Turniej Matematyczny "MateMAXUS"

W dniach 29 i 30 listopada 2023 roku w Auli 303 Instytutu Matematyki na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu w Siedlcach odbył się po raz szósty Turniej Matematyczny "MateMAXUS". Zawody miały charakter drużynowy. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzyosobowych składach rozwiązując nietuzinkowe zadania nie tylko z dziedzin matematyki, ale też fizyki i geografii.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Komisji Europejskiej Przedstawicielstwa w Polsce, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu w Siedlcach, Starosty Powiatu Siedleckiego oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

W tegorocznej edycji wzięło udział 18 szkół podstawowych oraz 6 szkół średnich z Siedlec, w tym I LO, II LO, IV LO, I KLO, ZSP nr 3 i ZSP nr 6.

Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ nasi uczniowie zostali laureatami konkursu aż w trzech kategoriach klasowych, rywalizując z mocnymi składami najlepszych szkół średnich w Siedlcach. Zdobyliśmy:

I miejsce w kategorii klas pierwszych:
- Przemysław Sprzączak, kl. 1a, opiekun p. Magdalena Rabczuk ,
- Julia Taraszewska, kl. 1a, opiekun, p. Magdalena Rabczuk,

- Krzysztof Księżopolski, kl. 1c, opiekun p. Edyta Niedziółka,

II miejsce w kategorii klas czwartych/piątych (klasy maturalne):

- Mateusz Gołąb kl. 4c, opiekun p. Barbara Wierzejska,

- Jonatan Niedźwiedź, kl. 5ap, opiekun p. Barbara Wierzejska,

- Mateusz Bareja, kl. 5cp, opiekun p. Barbara Wierzejska,

III miejsce w kategorii klas drugich:

- Bartosz Szymański, kl. 2b, opiekun p. Katarzyna Kurowska,

- Rafał Krasuski, kl. 2d, opiekun p. Renata Brodowska,

- Mateusz Majek, kl. 2g, opiekun p. Katarzyna Kurowska.

Gratulujemy świetnego występu w zawodach zarówno uczniom, jak i ich nauczycielom.

Fotorelację z podsumowania konkursu można zobaczyć także na stronach:

TV Wschód: Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego MateMaxus na UwS (tv-wschod.pl) (wywiad z uczniem Mateuszem Bareją).

Instytut Matematyki UwS: Instytut Matematyki UwS - VI Turniej Matematyczny MateMAXUS - podsumowanie

Siedlce się dzieje: MateMAXUS rozstrzygnięty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem [ZDJĘCIA] - siedlcesiedzieje.pl

Katarzyna Nurzyńska
koordynator konkursu