Szkolny Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia

Szkolny Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia, w naszej szkole trwał od poniedziałku 6 marca 2023 r do piątku 10 marca 2023 r. Każdego dnia miały miejsce inne działania edukacyjno–profilaktyczne.

Poniedziałek 6 marca 2023 r Dzień zielony – Nie daj się depresji

W tym dniu, na piątej godzinie lekcyjnej wysłuchaliśmy audycji dotyczącej depresji pt.” Nie daj się depresji”. Nasza pani psycholog Anna Sachanowicz, udzieliła wywiadu w radiu Podlasie, gdzie opowiadała o symptomach depresji, gdzie szukać pomocy i jak sobie z nią radzić. Na korytarzu szkolnym widoczna była gazetka tematyczna.

Wtorek 7 marca 2023 r Dzień czerwony - Dzień przestrzegania Kodeksu Karnego

W tym dniu odbyły się zajęcia edukacyjne z prawa w Kodeksie Karnym dotyczące uczniów pełnoletnich i małoletnich, prowadzone przez funkcjonariusza z KMP Siedlce. Udział w nich wzięli uczniowie z klas drugich.

Środa 8 marca 2023 r Dzień czarno - biały - Dzień bycia sobą.

Tego dnia, każda klasa w szkole, na godzinie wychowawczej zajęła się tematem “Sobą być - dobrze żyć. Nikotyna i e-papierosy", korzystając z prezentacji przygotowanej przez panią Aleksandrę Długosz. Prezentacja przedstawiała wpływ nikotyny na życie i funkcjonowanie człowieka, szkodliwość palenia papierosów i e-papierosów, mity dotyczące palenia, choroby nadużywania nikotyny oraz sposoby radzenia sobie z tym uzależnieniem. Na podsumowanie lekcji niektóre klasy przygotowały plakat tematyczny.

Czwartek 9 marca 2023 r Dzień żółty - Dzień promocji zdrowia.

W tym dniu uczniowie z klas: 2e, 3a, 4bp, 4cp wraz z opiekunami uczestniczyli w warsztatach dotyczących profilaktyki zdrowia. Warsztaty prowadzone były przez dietetyka panią Olgę Milczarek oraz trenera personalnego pana Tomasza Ostapa w Klubie Fitness Salus – Rehmedica w Siedlcach. Dowiedzieliśmy się, dlaczego tak ważne jest prawidłowe odżywianie i co w znacznym stopniu osłabia naszą kondycję fizyczną. Mamy nadzieję, że prelekcja zmotywuje nas do zmian w kierunku poprawy kondycji fizycznej oraz nawyków żywieniowych. Zajęcia zorganizowane przez panią Małgorzatę Ostapowicz i panią Sylwię Kalatę.

Piątek 10 marca 2023 r Dzień niebieski - Dzień komfortu psychicznego.

W tym dniu, uczniowie z wybranych klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych dotyczących “Komfortu psychicznego i prawidłowych relacji społecznych”, prowadzonych przez pedagoga panią Beatę Piotrowską z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej w Siedlcach.

Dziękujemy wszystkim klasom i nauczycielom za aktywny udział w zaproponowanych i zrealizowanych zajęciach.

Organizator: Zespół ds. organizacji pomocy psychologiczno–pedagogicznej

Koordynator: Monika Łopuska pedagog szkolny