Projekt Fundacji Prima Security

Uczniowie i rodzice naszej szkoły mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji ze specjalistami podczas realizacji projektu Fundacji Prima Security „Chcemy żyć – wsparcie dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży”. Zadanie publiczne dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Wiadomość o projekcie otrzymali wszyscy rodzice, uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Dzięki wsparciu i przychylności Pani Dyrektor oraz zintegrowanej współpracy pracowników szkoły, wszyscy, którzy odpowiedzieli na wiadomość od psychologa szkolnego zostali pokierowani do koordynatora projektu. Wśród specjalistów dostępnych bezpłatnie znaleźli się: pedagog, psycholog, psychoterapeuta, terapeuta TSR, suicydolog oraz lekarz psychiatra dziecięcy.

W ramach projektu uczniowie i ich rodzice mogli skorzystać z warsztatów rozwijających kompetencje rodzicielskie oraz nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie z innymi rodzicami nastolatków. Uczniowie mieli okazję do skorzystania z zajęć rozwijających kompetencje społeczne, pracując w małych grupach. Podsumowaniem projektu będzie konferencja z udziałem specjalistów i rodziców. Wiemy, jak ważny jest dobrostan psychiczny i kompetencje emocjonalno – społeczne, dlatego chcemy dzielić się wiedzą i zapewnić wsparcie tym, którzy tego potrzebują.
(#Mazowszepomaga #MCPSpomaga #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka #MCPS)