Nauka tańca z Mistrzami Polski w tańcach latynoamerykańskich

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Małgorzatą Remiszewską zorganizowali 20.09.2022 r. - w naszej szkole - taneczną niespodziankę.  Udało się nam zaprosić Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich 2021 – Sebastiana Trochymiuka i Natalię Karpińską.

Nasza młodzież miała okazję posłuchać krótkiego wykładu o historii tańca i obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego. Tancerze wykonali popisowe numery w postaci ognistej cha-chy i dynamicznego jiva. Wszystkim niezmiernie się podobało.

Przewodniczący Samorządu Szkolnego – Mateusz Żochowski przeprowadził rozmowę z naszymi gośćmi. Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądają przygotowania do konkursów tanecznych, jaki taniec jest najtrudniejszy, co wybrać dla początkujących, ile czasu trzeba trenować, aby tak pięknie tańczyć.

Jednak najbardziej emocjonującym punktem programu była nauka tańca. Instruktorzy poprowadzili lekcję tańca dla naszej społeczności szkolnej, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Tancerze pokazali kroki do cha-chy, rock and rolla oraz walca wiedeńskiego. Wszyscy mieli okazje przećwiczyć przy dźwiękach muzyki to, czego nauczyli się w czasie lekcji.

Trzeba przyznać, że atmosfera była gorąca.  Najbardziej zaangażowane osoby otrzymały nagrodę w postaci dodatkowych lekcji pod czujnym okiem Sebastiana Trochymiuka w siedleckiej szkole tańca Mazowia.

Serdecznie dziękujemy Mistrzom Polski – Sebastianowi i Natalii za przeżycia estetyczne oraz świetną zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia: