Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony corocznie 1 marca od 2011r. poświęcony jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. Emila Świderskiego, p. Dorotę Borychowską i p. Rafała Roguskiego, w której uczestniczyła społeczność  szkolna. Uczniowie obejrzeli widowisko słowno-muzyczne, które było hołdem dla żołnierzy drugiej konspiracji za "świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny".