"Mamy wpływ na bezpieczeństwo!" - Debata miejska

Dnia 1 marca 2023 r uczniowie naszej szkoły Mateusz Żochowski (przewodniczący szkoły), Kewin Kozłowski (zastępca), Roksana Ostrysz (zastępca) oraz uczniowie z klasy 4ap Dagmara Marcinek i Jonatan Niedźwiedź pod opieką pedagoga szkolnego pani Moniki Łopuskiej uczestniczyli w debacie miejskiej "Mamy wpływ na bezpieczeństwo!" w ramach kampanii społecznej "Widzę - Rozmawiam - Reaguję. O zagrożeniach czyhających na współczesną młodzież". Spotkanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych odbyło się w Urzędzie Miasta w Siedlcach.

Nasi uczniowie przygotowali prezentację pt:"Zagrożenia widziane oczami młodzieży", w której przedstawili najczęściej występujące zagrożenia zauważone przez młodzież. Nawiązali do...uzależnień behawioralnych i fizycznych, zagrożeń internetowych takich jak: flaming, trolowanie, seksting. Wspomnieli o agresji, dyskryminacji i cyberprzemocy. Wskazali problemy dotyczące bezpieczeństwa drogowego w naszym mieście. Podkreślili negatywne skutki uzależnień dla młodzieży. Przygotowaną prezentację przedstawili na spotkaniu.

Aktywnie uczestniczyli w debacie międzyszkolnej na temat bezpieczeństwa i zagrożeń, wyciągając precyzyjne wnioski.

Dziękuję reprezentantom za zaangażowanie. Brawo dla Was!!!

Opiekun: Monika Łopuska - Pedagog szkolny