Innowacyjna historia

Dnia 17.11. uczniowie z klas: 1d, 2a, 2b, 2c, 4c wraz z opiekunami p. M. Komar, p. K. Kurowską, p M. Ostapowicz, p. D. Borychowską, p. K. Nurzyńską, p. S. Kalatą, p. M. Owczarczyk i p. P. Włosek wzięli udział w projekcie Innowacyjna historia – nowoczesne technologie w służbie edukacji. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczniowie naszej szkoły za pomocą gogli VR obejrzeli dwa filmy Kartka z Powstania oraz Wiktoria 1920. Podczas seansu wszyscy uczestnicy czuli się tak, jakby tam byli. Rozglądali się dookoła i uczestniczyli w tamtych wydarzeniach, czyli chodzili z powstańcami kanałami i obserwowali Warszawę w gruzach. Drugi film Wiktoria 1920 wprowadził oglądających do obozu bolszewików. Uczniowie jechali na koniu podczas bitwy. To niesamowite doświadczenie oraz ukłon w kierunku nowych technologii w nauczaniu historii. Czekamy na więcej.