III miejsce w drużynowym konkursie wiedzy o polskim romantyzmie

26 maja 2022 roku odbył się w ZSP nr 3 w Siedlcach ostatni etap międzyszkolnych zmagań uczniów z siedleckich zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Było to też podsumowanie całego projektu „Dziedzictwo epok” w ramach obchodów roku polskiego romantyzmu.

Pragniemy serdecznie poinformować, że nasza drużyna wywalczyła III miejsce wśród siedleckich zespołów szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowali pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego p. Małgorzaty Remiszewskiej:

• Ewa Mogielnicka (klasa 3bg)
  • Mateusz Juszczak (klasa 3dg)
  • Arkadiusz Odrobiński (klasa 3dg)

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, więc emocje towarzyszyły wszystkim od samego początku. Rozgrywki były bardzo ciekawe i obejmowały różne konkurencje: kalambury, rozpoznawanie tekstów muzycznych z epoki romantyzmu, test wiedzy o lekturach i pisarzach epoki romantycznej, skomponowanie żywego obrazu.
Po ogłoszeniu wyników nadszedł czas na wręczenie wielu, atrakcyjnych nagród oraz dyplomów. Gospodarze przyjęli uczestników konkursu z wielką gościnnością, organizując również słodki bufet przy filiżance kawy i herbaty.
Naszej drużynie składamy wyrazy głębokiego uznania i dziękujemy za godne reprezentowanie imienia szkoły. Przeciwnikom dziękujemy za uczciwą rywalizację i gratulujemy wysokich wyników. Organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę.