Dzień Walki z Depresją w naszej szkole

Dzień 23.02.2024 jest Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją.

Z tej okazji został zorganizowany w naszej szkole KONKURS PLASTYCZNY na temat: JAK ZADBAĆ O ZDROWIE PSYCHICZNE - PROFILAKTYKA DEPRESJI.
W konkursie wyłoniono zwycięzców. Są to: Khava Atabaeva z klasy 1a oraz Anna Neścioruk z klasy 5 ap. Zwycięzcom gratulujemy.

Dodatkowo, w dniu poprzedzającym Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, we współpracy z panią Małgorzatą Remiszewską, przeprowadzona została sonda wśród uczniów naszej. Członkowie Samorządu Szkolnego: Kewin Kozłowski z klasy 5c i Roksana Ostrysz z klasy 3e zadali swoim koleżankom i kolegom pytanie: Z czym kojarzy Ci się zdrowie psychiczne?. Filmik z przeprowadzonej sondy można obejrzeć na szkolnym TikToku.

Wychowawcy klas w ramach współpracy z psychologiem szkolnym otrzymali przykładowe scenariusze do przeprowadzenia lekcji wychowawczych na temat profilaktyki kryzysu emocjonalnego oraz depresji.

Anna Sachanowicz