Dzień Olimpijczyka w naszej szkole.

Dnia 08.03.2023r. odbyło się spotkanie z Panią Lidią Chojecką-Leandro, olimpijką, wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata, Europy oraz Polski. Na swoim koncie posiada 10 rekordów Polski. Obecnie jest żołnierzem w Obronie Terytorialnej Kraju oraz trenerem dzieci i młodzieży w klubie WLKS Iganie Nowe. Na wstępie Pani Lidia opowiadała o swojej 20 letniej karierze sportowej. Opisywała miejsca, które zwiedziła i ciekawych ludzi, których spotkała. Przedstawiała swoje wybitne osiągnięcia i opisywała drogę do swoich największych sukcesów. Spełniła swoje największe marzenie biorąc udział trzykrotnie w Igrzyskach Olimpijskich zajmując w nich V i VI miejsce, co jest wielkim osiągnięciem. Uczniowie mieli szansę zadać pytania dotyczące jej ciężko przebytej drogi do tak wysokiego poziomu sportowego. Młodzież miała możliwość zobaczenia kolekcji medali z najważniejszych imprez sportowych. Chętne osoby mogły zamienić parę zdań z lekkoatletką, zrobić sobie z nią zdjęcie oraz poprosić o autograf.