Dzień Niepodległości - uroczysta akademia

„Wszyscy wiedzą co to za dzień, ale nikt nie wie, jak to jest go przeżyć.”

Polska mogłaby nigdy nie odzyskać niezależności, gdyby nie niezłomność wielu naszych przodków, którzy przelali krew za utraconą Ojczyznę. Mimo wielu prób zaborców wynarodowiania Polaków, zakazów używania języka polskiego oraz czytania czy śpiewania po polsku nieprzyjaciele nie zdołali zabić ducha polskości. Dzięki temu teraz możemy cieszyć się wolnością, nikt nam nie narzuca innej kultury czy języka, możemy wybrać, gdzie i jak chcemy żyć.

W dniu 10 listopada 2023 r. młodzież z klas 1a, 2b, 2c, 3a pod kierunkiem p. Małgorzaty Komar przygotowała uroczystą akademię upamiętniającą Narodowe Święto Niepodległości. Młodzież za pomocą tekstów literackich oraz pieśni przybliżyła trudy i cierpienia związane z walką o niepodległość. Poruszająca była część, w której młodzież wymownie rwała flagę Polski, symbolizującą tereny kraju wydarte przez zaborców. Akademia zakończyła się wspólnym śpiewem „Uwierz mi Polsko” oraz wybuchem konfetti w kolorze biało – czerwonym.

Na korytarzu oraz stronie szkoły można było obejrzeć wystawę plakatów o tematyce niepodległościowej. Plakaty wykonali uczniowie z klasy 2b, 2c i 3a, kształcący się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

O godzinie 11.11. szkoła również wzięła udział w akcji #SzkołaDoHymnu.