Debata międzyszkolna

W dniu 7 listopada młodzież z klas 4a, 4c i 5c wraz z opiekunem p. Dorotą Borychowską uczestniczyła w debacie międzyszkolnej zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji w Siedlcach na temat „Młodzież o bezpieczeństwie”. Na początku sierż. szt. Barbara Jastrzębska przedstawiła i omówiła prezentację dotycząca analizy stanu bezpieczeństwa na terenie Siedlec, zwracając szczególną uwagę na liczne przestępstwa gospodarcze, których ofiarami są nie tyko starsi ludzie, ale również coraz częściej młodzież jest okradana, tzw. metodą na blika. Sierż. szt. ostrzegała przed włamaniami hakerskimi na konta społecznościowe:  fb, msg, czsy what’s up, śledzeniu naszej korespondencji i podszywaniu się pod znajomych, aby wyłudzić pieniądze przesyłane blikiem. Swoją prezentację przedstawili również uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach, w której  zaprezentowali najniebezpieczniejsze miejsca wg. nich w Siedlcach, na które należy ich zdaniem zwrócić większą uwagę, by było bezpieczniej. Debata zakończyła się możliwością zadawania pytań Policji.

Policjantki apelowały także do uczniów, aby edukowali swoich rodziców i dziadków w zakresie różnych metod oszustw zarówno tych telefonicznych jak i internetowych, by uczulali ich i tłumaczyli jak należy się prawidłowo zachować, by nie paść ofiarą oszustów.

źródło:https://mazowiecka.policja.gov.pl/wsi/aktualnosci/88416,Debata-z-siedlecka-mlodzieza-o-bezpieczenstwie.html