Miło nam poinformować, że Paulina Celińska-Janowicz, uczennica klasy 1c - pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego pani Małgorzaty Remiszewskiej — zdobyła główną nagrodę w II Miejskim Konkursie Kaligraficznym „Sztuka pisania” w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne. Gala konkursu odbyła się 15.05.2019 r. w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach.

   Kaligrafia  (gr. καλλιγραφία od καλὸς 'piękny' i γρᾰ́φειν 'pisać')  to sztuka starannego i estetycznego pisania, często również zdobionego artystycznie. Dzisiaj, kiedy piszemy na klawiaturach komputerów albo smartfonów, sztuka pisania ręcznego zanika. Ręcznego pisania nic nie jest w stanie zastąpić. Niezmiennym pozostaje fakt, że nasz styl i charakter pisma  świadczy o nas samych. Dlatego należy pielęgnować sztukę pisania. Kaligrafia uczy cierpliwości, staranności i pokory. To cnoty, których nam w dzisiejszym zabieganym świecie bardzo brakuje.


   LR    14    Read more...

Celem wyprawy w dniach 15-16.04.2019 r uczniów klasy IIIdT ZSP 6 Siedlce kierunek — transport kolejowy była stacja PKP w Rogowie. W miejscowości tej uczniowie pod opieką nauczyciela Czesława Mojskiego zwiedzili Skansen Muzeum Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała, Doświadczalny Zakład Przyrodniczo-Leśny SGGW-AR, Arboretum leśnego ogrodu botanicznego, Alpinarium, ogrodu roślin skalnych, zielonych, wodnych i błotnych oraz Muzeum Lasu i Drzewa. Na terenie Skansenu Muzeum Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała znajduje się zabytkowy tabor, począwszy od lokomotyw, poprzez wagony, parowozy, pług odśnieżny czy ambulans pocztowy z 1930 roku. Niektóre wagony są już mocno nadgryzione przez ząb czasu, a niektóre wyglądają, jakby zaraz miały ruszyć w drogę. Do wielu z nich można wsiąść do środka, przejść się starymi wagonami, obejrzeć oryginalne wyposażenie i oznaczenia. Interesujące są tablice opisujące poszczególne wagony, ich funkcję i historię kolej wąskotorowej. Zwiedzanie tego miejsca było dla nas możliwością zobaczenia, jak wyglądał tabor i jak wyglądało podróżowanie ponad 100 lat temu.


   LR    135    Read more...

W konkursie organizowanym przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach Exlibris Biblioteki Głównej UPH, który polegał na przygotowaniu projektu exlibrisu, który będzie używany do znakowania i identyfikowania księgozbioru Biblioteki w dowolnej technice graficznej, nasi uczniowie w swojej grupie wiekowej szkół średnich byli bezkonkurencyjni.

Nagrodę główną zdobył uczeń klasy 3a o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych Jakub Kozłowski, a wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 3a o kierunku technik cyfrowych procesów graficznych Paulina Marciniak.


   LR    159    Read more...

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele siedleckiej „Kolejówki” wzięli udział w ogólnopolskim Kongresie Technologii Miejskich, który odbył się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Młodzież uczestniczyła w debatach plenarnych i sesjach równoległych. Tematyka debat była różnorodna i dotyczyła m. in. technologii w transporcie, elektromobilności miejskiej i promocji elektryfikacji.

Uczniowie wzięli udział również w debacie plenarnej „Finansowanie inwestycji w inteligentne miasta”, w której dyskutowano  o tym jak stworzyć przyjazną przestrzeń miejską oraz jak wykorzystać synergię potencjałów sektora prywatnego i publicznego.


   LR    113    Read more...

Dnia 21 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2019”. Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 uczniów (3 w kategorii „Junior” z klasy 1b i 1c oraz 10 w kategorii „Student” z klas 2d, 3b, 3c i 4b).

Patronat nad konkursem sprawuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Organizatorem regionalnym konkursu jest Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki. W szkołach wielu krajów dzień ten stał się już prawdziwym świętem, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu, ale stanowiącym też wspólną intelektualną zabawę.


   LR    133    Read more...

Dnia 13 marca 2019 odbył się w naszej szkole Dzień Matematyki i Liczby Pi. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli matematyki p.E.Niedziółki i p.B.Wierzejskiej aktywnie włączyła się w organizacje tego dnia. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko matematyczne przygotowane przez uczniów klasy 3b. Dla przedstawicieli klas 1 i 2 został przygotowany quiz matematyczny. Zwycięzcą quizu został uczeń klasy 1c Kacper Chruściel. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

 

 


   LR    53    Read more...

image002Wieczór poezji Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż" o mężczyznach i... dla mężczyzn.

Swoje wiersze zaprezentują: Maja Kopańska, Klaudia Walerowska, Wiktoria Sadowiak, Hanna Piotruk, Maria Piotrowska, Agata Strzyżewska, Danuta Waliszewska, Barbara Maksymiuk, Justyna Wrzosek, Zuzanna Mroczkowska oraz nasza poetka Katarzyna Jóźwik.

Oprawa muzyczna: Marcel Wójcik i Krzysztof Tomaszewski.

Zapraszamy wszystkich!

14 marca 2019 (czwartek) godz. 18:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 


   LR    226    Read more...

„Nie liczy się to ile posiadasz, a ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Miarą człowieka jest to jak wiele dobrego potrafi zrobić dla innych…

25 lutego2019 r. wolontariusze z klas 4a i 4b wraz z opiekunami p. Joanną Wojtkowską – Śpiewak i p. Edytą Niedziółką, udali się do Domu Małego Dziecka „Pod Kasztanami” w Siedlcach, aby przekazać prezenty zakupione z funduszy pozyskanych w ramach akcji „Mikołaje są wśród nas”. Młodzież aktywnie spędziła czasz z podopiecznymi placówki, bawiąc się i rysując z maluchami. Dzieląc się tym co mamy zyskujemy jeszcze więcej. Uśmiech dzieci, radość w ich oczach to najlepsze, co może nas spotkać, gdy kolejny już raz przychodzimy do tego miejsca.
Dyrektor Domu Dziecka, p. Katarzyna Graniszewska podziękowała uczestnikom i koordynatorom akcji charytatywnej za wieloletnią współpracę i propagowanie wśród młodzieży postaw bezinteresowności i miłości do bliźniego.


   LR    209    Read more...

Ruszyła ogólnopolska kampania Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych pt.: „Hazard? Nie, dziękuję!”, takie zajęcia w naszej szkole w klasach trzecich odbyły się 15.02.2019r.  Koordynatorem kampanii na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Celem działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny.


   LR    413    Read more...

   W czwartek 14 lutego 2019 obchodziliśmy Święto Zakochanych, popularnie nazywane Walentynkami. W naszej szkole przebiegły one w atmosferze radości i przyjaźni. Jak co roku, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p. Małgorzata Remiszewską zorganizował Pocztę Walentynkową. Pani Monika Kępkowicz, wraz z uczennicami klasy 2c przygotowała gazetkę o tematyce walentynkowej.

   Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami (p. Joanną Oknińską, p. Agnieszką Kanicką i p. Piotrem Ptaszyńskim) ozdobili szkołę balonami, sercami oraz plakatami o tematyce miłosnej w różnych językach.  Poza tym, pod kierunkiem p. J. Oknińskiej i p. A. Kanickiej, uczniowie klas 2a, 2c, 2d, 3b i 3c przygotowali Program Walentynkowy, który był doskonałą okazją do wysłuchania poezji o tematyce miłosnej w językach polskim, angielskim i niemieckim. Pozytywnych wrażeń dostarczyły nam również występy wokalno-muzyczne, skecze oraz informacje o tym, jak obchodzony jest Dzień Zakochanych na świecie.


   LR    371    Read more...

Wybierz, wypożycz i zakochaj się! W książkach i ich bohaterach można się przecież zakochać, dlatego w czytelni szkolnej zaproponowano uczniom  – randkę z książką. Wszyscy, nawet najbardziej niezdecydowani mogli wybrać coś dla siebie. Nie zabrakło też słodkich przyjemności. Zabawa była świetna, a miłość do książek niech trwa wiecznie!

Monika Kowalczyk – koordynator akcji

 

 

 

 


   LR    307    Read more...

11Uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole:

  • Daniel Niedziałek kl.2d         4,93
  • Zuzanna Tubelewicz kl.2c     4,79
  • Mateusz Tarapata kl.3a        4,62
  • Sebastian Dreszer kl.4a       4,50
  • Łukasz Wysocki kl.4a           4,50

 

Klasa z najwyższą średnią ocen  oraz najwyższą frekwencją w szkole - „Złota klasa”

  • 1c

 

 

Gratulujemy najlepszym i życzymy wszystkim uczniom sukcesów w semestrze II


   LR    169    Read more...

Końcówka roku 2018 okazała się szczęśliwa dla uczestników projektu „Zawodowo w dorosłość” realizowanego ze środków programu POWER w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. Popularna „Kolejówka” zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym.

Konkurs Selfie+ jest okazją dla  beneficjentów programów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do podzielenia się  efektami ich pracy. Platforma selfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów: Erasmus+, PO WER, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, służące prezentowaniu działań projektowych realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.


   LR    228    Read more...

   21 grudnia był dniem wprowadzającym społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Z tej okazji, zaprezentowano Program Bożonarodzeniowy z elementami teatralnymi nawiązujący do tematyki przejścia lub odrzucenia Jezusa Chrystusa w drugim człowieku. Koncert subtelnie odzwierciedlił atmosferę zbliżających się świąt w sposób tradycyjny, głęboko zakorzeniony w naszej religii i kulturze, poprzez śpiewanie kolęd oraz w sposób nowoczesny, poprzez prezentację piosenek bożonarodzeniowych. Utwory muzyczne, wiersze oraz rozważania o tematyce świątecznej przeplatane były scenkami skłaniającymi do refleksji nad naszym życiem.

   Po części artystycznej, zarówno młodzież, jak i pracownicy naszej szkoły skorzystali z możliwości podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń oraz uczestniczenia w symbolicznej wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez dyrekcję naszej szkoły.


   LR    428    Read more...

plakat malDrodzy Uczniowie,
21 marca 2019 r. godz. 9.00 odbędzie się XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019. Czas trwania konkursu 75 minut (2 i 3 godzina lekcyjna).
Odpłatność od każdego uczestnika wynosi 9 zł dla wszystkich kategorii.
Wpłat na konkurs należy dokonywać w terminie od 02.01.2019 r. do 24.01.2019 r. do nauczycieli matematyki. Termin zgłoszenia uczestników do 15 stycznia 2019 roku.
Każdy uczestnik w dniu konkursu otrzyma układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

 


   LR    537    Read more...

Serdeczne podziękowania dla uczniów i pracowników szkoły, którzy po raz kolejny wsparli akcję „Mikołaje są wśród nas” i zakupili ozdoby na IV Charytatywnym Kiermaszu Ozdób Bożonarodzeniowych. Szczególne podziękowania składam Pani Agnieszce  Bednarczyk z „Teofano Atelier ” oraz moim uczniom  z klas pierwszych i drugich, którzy wsparli naszą akcję i przygotowali ozdoby świąteczne. Dziękuję  Pani Małgorzacie Remiszewskiej i jej uczniom za przekazanie ozdób na kiermasz, a także uczniom klasy 4b, którzy zaangażowali się w pracę przy sprzedaży ozdób i porządkowaniu stoiska.

Zgromadzone przez nas środki przeznaczymy na rzecz dzieci z „Domu Dziecka Pod Kasztanami” w Siedlcach.

 


   LR    544    Read more...

Dnia 13.12.2018 r. w ZSP nr 6 został przeprowadzony II Ogólnopolski Konkurs Tłumaczeniowy TRANSLATION MASTER. Trzydziestu uczniów naszej Szkoły sprawdziło swoje umiejętności w tym zakresie. Uczniowie mieli do przetłumaczenia 3 krótkie teksty. Wyniki I etapu konkursu zostaną ogłoszone pod koniec lutego. Zwycięscy I etapu będą rywalizować o miejsca na podium 14.03.2019 r. we Włocławku. Liczymy na sukces naszej młodzieży i trzymamy kciuki!

 

 

 


   LR    513    Read more...

11 grudnia w naszej szkole odbył się III Szkolny Dzień Kolejarza. W murach naszej szkoły gościliśmy w tym roku m.in. dyrektora Zakładu Centralnego PKP Intercity w Warszawie, panią Ewę Gruszkę, dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Siedlcach, pana Andrzeja Kmiecika oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Siedlce, pana Macieja Nowaka oraz przewodniczącą Rady Rodziców, panią Beatę Strąk.

Zaproszeni goście w samych superlatywach wyrażali się o współpracy z naszą szkołą i zapewnili, że mają już nowe miejsca pracy dla naszych absolwentów. 

W programie artystycznym uczennice z kl.1b, 1d i 2d uzmysławiały młodym kierowcom, jak ważne jest bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Mogliśmy również obejrzeć filmy z katastrof kolejowych oraz wysłuchać jak należy zachować się podczas przekraczania rogatek.


   LR    494    Read more...

Jak co roku, 6 grudnia przybył z wizytą do naszej szkoły św.Mikołaj z pięknymi Śnieżynkami. Tego dnia poczuliśmy już klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Ze szkolnego radiowęzła popłynęła świąteczna muzyka, a Św. Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, przynosząc każdemu słodki upominek. Jednak aby otrzymać podarunek należało powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę. Św. Mikołaj sprawdził czy uczniowie byli grzeczni w tym roku. Okazało się, że wszyscy zasłużyli na pochwałę. I chociaż kilku śmiałków otrzymało tradycyjną rózgę to nikt nie gniewał się, bo tradycji musiało stać się zadość. W tym dniu Samorząd Uczniowski zadbał też o to, aby każdy kto posiada czerwony element w ubiorze zwolniony był z wszelkich form sprawdzania wiedzy na ocenę. Zatem na szkolnych korytarzach, jak nietrudno domyślić się królowała czerwień w różnych jej odcieniach. Może brakowało zimowej aury, bo śniegu jak nie widać tak nie widać to jednak wszystkim dopisywał doskonały humor i świąteczny nastrój. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy za rok :)


   LR    566    Read more...

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie