image002Wieczór poezji Siedleckiej Grupy Literackiej "Witraż" o mężczyznach i... dla mężczyzn.

Swoje wiersze zaprezentują: Maja Kopańska, Klaudia Walerowska, Wiktoria Sadowiak, Hanna Piotruk, Maria Piotrowska, Agata Strzyżewska, Danuta Waliszewska, Barbara Maksymiuk, Justyna Wrzosek, Zuzanna Mroczkowska oraz nasza poetka Katarzyna Jóźwik.

Oprawa muzyczna: Marcel Wójcik i Krzysztof Tomaszewski.

Zapraszamy wszystkich!

14 marca 2019 (czwartek) godz. 18:00
Sala Biała, ul. Pułaskiego 6

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

 


   LR    81    Read more...

Ruszyła ogólnopolska kampania Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych pt.: „Hazard? Nie, dziękuję!”, takie zajęcia w naszej szkole w klasach trzecich odbyły się 15.02.2019r.  Koordynatorem kampanii na terenie województwa mazowieckiego jest Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.

Celem działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym sieci Internet, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny.


   LR    199    Read more...

   W czwartek 14 lutego 2019 obchodziliśmy Święto Zakochanych, popularnie nazywane Walentynkami. W naszej szkole przebiegły one w atmosferze radości i przyjaźni. Jak co roku, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, p. Małgorzata Remiszewską zorganizował Pocztę Walentynkową. Pani Monika Kępkowicz, wraz z uczennicami klasy 2c przygotowała gazetkę o tematyce walentynkowej.

   Uczniowie klas drugich i trzecich wraz z nauczycielami (p. Joanną Oknińską, p. Agnieszką Kanicką i p. Piotrem Ptaszyńskim) ozdobili szkołę balonami, sercami oraz plakatami o tematyce miłosnej w różnych językach.  Poza tym, pod kierunkiem p. J. Oknińskiej i p. A. Kanickiej, uczniowie klas 2a, 2c, 2d, 3b i 3c przygotowali Program Walentynkowy, który był doskonałą okazją do wysłuchania poezji o tematyce miłosnej w językach polskim, angielskim i niemieckim. Pozytywnych wrażeń dostarczyły nam również występy wokalno-muzyczne, skecze oraz informacje o tym, jak obchodzony jest Dzień Zakochanych na świecie.


   LR    190    Read more...

Wybierz, wypożycz i zakochaj się! W książkach i ich bohaterach można się przecież zakochać, dlatego w czytelni szkolnej zaproponowano uczniom  – randkę z książką. Wszyscy, nawet najbardziej niezdecydowani mogli wybrać coś dla siebie. Nie zabrakło też słodkich przyjemności. Zabawa była świetna, a miłość do książek niech trwa wiecznie!

Monika Kowalczyk – koordynator akcji

 

 

 

 


   LR    142    Read more...

11Uczniowie z najwyższą średnią ocen w szkole:

  • Daniel Niedziałek kl.2d         4,93
  • Zuzanna Tubelewicz kl.2c     4,79
  • Mateusz Tarapata kl.3a        4,62
  • Sebastian Dreszer kl.4a       4,50
  • Łukasz Wysocki kl.4a           4,50

 

Klasa z najwyższą średnią ocen  oraz najwyższą frekwencją w szkole - „Złota klasa”

  • 1c

 

 

Gratulujemy najlepszym i życzymy wszystkim uczniom sukcesów w semestrze II


   LR    100    Read more...

Końcówka roku 2018 okazała się szczęśliwa dla uczestników projektu „Zawodowo w dorosłość” realizowanego ze środków programu POWER w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. Popularna „Kolejówka” zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym.

Konkurs Selfie+ jest okazją dla  beneficjentów programów realizowanych przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do podzielenia się  efektami ich pracy. Platforma selfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów: Erasmus+, PO WER, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, służące prezentowaniu działań projektowych realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.


   LR    99    Read more...

   21 grudnia był dniem wprowadzającym społeczność szkolną w świąteczny nastrój. Z tej okazji, zaprezentowano Program Bożonarodzeniowy z elementami teatralnymi nawiązujący do tematyki przejścia lub odrzucenia Jezusa Chrystusa w drugim człowieku. Koncert subtelnie odzwierciedlił atmosferę zbliżających się świąt w sposób tradycyjny, głęboko zakorzeniony w naszej religii i kulturze, poprzez śpiewanie kolęd oraz w sposób nowoczesny, poprzez prezentację piosenek bożonarodzeniowych. Utwory muzyczne, wiersze oraz rozważania o tematyce świątecznej przeplatane były scenkami skłaniającymi do refleksji nad naszym życiem.

   Po części artystycznej, zarówno młodzież, jak i pracownicy naszej szkoły skorzystali z możliwości podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń oraz uczestniczenia w symbolicznej wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez dyrekcję naszej szkoły.


   LR    276    Read more...

plakat malDrodzy Uczniowie,
21 marca 2019 r. godz. 9.00 odbędzie się XXVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019. Czas trwania konkursu 75 minut (2 i 3 godzina lekcyjna).
Odpłatność od każdego uczestnika wynosi 9 zł dla wszystkich kategorii.
Wpłat na konkurs należy dokonywać w terminie od 02.01.2019 r. do 24.01.2019 r. do nauczycieli matematyki. Termin zgłoszenia uczestników do 15 stycznia 2019 roku.
Każdy uczestnik w dniu konkursu otrzyma układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU.

 


   LR    384    Read more...

Serdeczne podziękowania dla uczniów i pracowników szkoły, którzy po raz kolejny wsparli akcję „Mikołaje są wśród nas” i zakupili ozdoby na IV Charytatywnym Kiermaszu Ozdób Bożonarodzeniowych. Szczególne podziękowania składam Pani Agnieszce  Bednarczyk z „Teofano Atelier ” oraz moim uczniom  z klas pierwszych i drugich, którzy wsparli naszą akcję i przygotowali ozdoby świąteczne. Dziękuję  Pani Małgorzacie Remiszewskiej i jej uczniom za przekazanie ozdób na kiermasz, a także uczniom klasy 4b, którzy zaangażowali się w pracę przy sprzedaży ozdób i porządkowaniu stoiska.

Zgromadzone przez nas środki przeznaczymy na rzecz dzieci z „Domu Dziecka Pod Kasztanami” w Siedlcach.

 


   LR    399    Read more...

Dnia 13.12.2018 r. w ZSP nr 6 został przeprowadzony II Ogólnopolski Konkurs Tłumaczeniowy TRANSLATION MASTER. Trzydziestu uczniów naszej Szkoły sprawdziło swoje umiejętności w tym zakresie. Uczniowie mieli do przetłumaczenia 3 krótkie teksty. Wyniki I etapu konkursu zostaną ogłoszone pod koniec lutego. Zwycięscy I etapu będą rywalizować o miejsca na podium 14.03.2019 r. we Włocławku. Liczymy na sukces naszej młodzieży i trzymamy kciuki!

 

 

 


   LR    389    Read more...

11 grudnia w naszej szkole odbył się III Szkolny Dzień Kolejarza. W murach naszej szkoły gościliśmy w tym roku m.in. dyrektora Zakładu Centralnego PKP Intercity w Warszawie, panią Ewę Gruszkę, dyrektora Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK w Siedlcach, pana Andrzeja Kmiecika oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Siedlce, pana Macieja Nowaka oraz przewodniczącą Rady Rodziców, panią Beatę Strąk.

Zaproszeni goście w samych superlatywach wyrażali się o współpracy z naszą szkołą i zapewnili, że mają już nowe miejsca pracy dla naszych absolwentów. 

W programie artystycznym uczennice z kl.1b, 1d i 2d uzmysławiały młodym kierowcom, jak ważne jest bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Mogliśmy również obejrzeć filmy z katastrof kolejowych oraz wysłuchać jak należy zachować się podczas przekraczania rogatek.


   LR    356    Read more...

Jak co roku, 6 grudnia przybył z wizytą do naszej szkoły św.Mikołaj z pięknymi Śnieżynkami. Tego dnia poczuliśmy już klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Ze szkolnego radiowęzła popłynęła świąteczna muzyka, a Św. Mikołaj odwiedził wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły, przynosząc każdemu słodki upominek. Jednak aby otrzymać podarunek należało powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę. Św. Mikołaj sprawdził czy uczniowie byli grzeczni w tym roku. Okazało się, że wszyscy zasłużyli na pochwałę. I chociaż kilku śmiałków otrzymało tradycyjną rózgę to nikt nie gniewał się, bo tradycji musiało stać się zadość. W tym dniu Samorząd Uczniowski zadbał też o to, aby każdy kto posiada czerwony element w ubiorze zwolniony był z wszelkich form sprawdzania wiedzy na ocenę. Zatem na szkolnych korytarzach, jak nietrudno domyślić się królowała czerwień w różnych jej odcieniach. Może brakowało zimowej aury, bo śniegu jak nie widać tak nie widać to jednak wszystkim dopisywał doskonały humor i świąteczny nastrój. Dziękujemy Mikołaju za odwiedziny i zapraszamy za rok :)


   LR    423    Read more...

Andrzejki, potocznie nazywane też ostatkami, stanowią ostatnią okazję do hucznych zabaw. Dzień ten jest zarazem końcem starego i początkiem nowego roku liturgicznego. Po ostatniej szalonej nocy bowiem nadchodzi adwent.
30 listopada Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich nauczycieli i uczniów na szkolne andrzejki. Z inicjatywy młodzieży w naszej szkole na przerwach międzylekcyjnych usłyszeliśmy przeboje dyskotekowe. Zgodnie z tradycją jest to też dzień wróżb. Dlatego nie mogło w tym dniu w naszej szkole zabraknąć takich gości jak cyganki i czarodzieje, którzy na czwartej i piątej lekcji weszli do sal, zostawiając wszystkim pozytywną energię i dobre słowo. Każdy miał okazję wylosować cytat motywacyjny, który miał umocnić nasze działania, dodać chęci i na nowo rozbudzić nadzieję. Pamiętajmy, że to tylko zabawa, choć "zabawa też niekiedy może być nauką"...


   LR    460    Read more...

To wspaniale, że wśród członków Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż” są nasi uczniowie. Doskonalą się literacko i artystycznie. Ta ich twórcza praca daje efekty. Mają też swoje małe sukcesy. Dnia 29 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury „Podlasie” w Siedlcach można było obejrzeć inscenizację poetycką pt. „w poczekalni u Pana Cogito… czyli odczarujmy Herberta”, stworzoną przez opiekunów SGL „Witraż” oraz jej członków. Inscenizacja, w której wystąpili uczniowie, członkowie literackiej grupy, powstała w ramach projektu – Rok 2018 Zbigniewa Herberta, dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego. W tej poetyckiej inscenizacji wystąpili też nasi uczniowie: Katarzyna Jóźwik i Krzysztof Dziwulski. Uczniowie kl. 3a wspólnie z wychowawczynią p. Moniką Kowalczyk mieli okazję podziwiać Katarzynę i Krzysztofa na scenie. Byli wspaniali. To dzięki ich chęciom i twórczemu zaangażowaniu naszą szkołę wpisano do grupy współpracujących w projekcie. Gratulujemy naszym uczniom. Życzymy dalszych sukcesów twórczych i artystycznych.


   LR    240    Read more...

Dnia 22 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Siedlcach odbył się IV Międzyszkolny konkurs „Mistrz Czytania”, zorganizowany przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach, pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu czytali 2 utwory: indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy oraz drugi, wylosowany, przygotowany przez komisję konkursową. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń Michał Wysokiński. Pięknie czytał fragmenty prozy. Gratulujemy naszemu szkolnemu „Mistrzowi Czytania” i życzymy dalszych sukcesów.

 

 


   LR    261    Read more...

W ostatnim czasie jako jedyna szkoła w Polsce siedlecka „Kolejówka” wzięła udział w jednym z najbardziej prestiżowych spotkań  w branży kolejowej, czyli VIII Kongresie Kolejowym. Została także zaproszona do udziału w międzynarodowej debacie na temat transportu szynowego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach miał możliwość zaprezentowania swoich działań na kongresie. Uczniowie szkoły na sali wystawowej prezentowali swoje osiągnięcia wśród  największych firm kolejowych w Polsce. Dodatkowo młodzież  uczestniczyła we wszystkich debatach  plenarnych i sesjach równoległych. Tematyka debat była bardzo różnorodna i dotyczyła takich zagadnień, jak: „Kolej w strategii rozwoju transportu w Polsce”, „Międzynarodowe kolejowe przewozy towarowe”, „Rola infrastruktury w rozwoju ekosystemu kolejowego w Polsce” itp. Uczestnikami debat były osoby zajmujące najwyższe stanowiska w rządzie i spółkach kolejowych, m.in. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, przewodniczący sejmowej komisji infrastruktury Bogdan Rzońca, prezes PKP SA Krzysztof Mamiński, prezes PKP Polskie Linie Kolejowe Ireneusz Merchel oraz wielu przedstawicieli świata przemysłu i biznesu kolejowego, w tym prezesów czołowych spółek.


   LR    314    Read more...

   15 listopada w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie (Scena Kameralna) odbyła się uroczysta gala, podsumowująca konkurs „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia Niepodłegłej”, organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej w Warszawie. Podczas gali nagrodzono i wyróżniono autorów najlepszych prac konkursowych. Nagrody wręczali: dr Jarosław Szarek - prezes IPN, dr Waldemar Brenda - z-ca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN, prof. Grzegorz Nowik - harcmistrz, pracownik PAN. Wśród laureatów była nasza uczennica – Paulina Marciniak, zdobywczyni 2. miejsca w kategorii vlog. Zwycięscy otrzymali cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Po wręczeniu dyplomów odbył się koncert „Adam Kowalski – żołnierz i pieśniarz Niepodległej” w wykonaniu artystów z „Teatru Muzycznego Od Czapy”. Galę prowadził aktor - Dariusz Kowalski.

 


   LR    317    Read more...

Konkurs Pieśni Patriotycznej dla szkół „Patriota” zorganizowany został przez Caritas Diecezji Siedleckiej pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce. Główne cele konkursu to: budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, odkrywanie i wyszukiwanie młodych talentów, podtrzymywanie tradycji narodowych, prezentowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych, budzenie artystycznej świadomości, zainteresowanie młodzieży historią naszej Ojczyzny, rozpowszechnianie znajomości pieśni patriotycznych. Dnia 13 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach odbył się etap diecezjalny. Uczestnicy reprezentujący swoje szkoły, mogli wykonać jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną. Wśród wykonawców nie zabrakło zespołu z naszej szkoły. Uczniowie: Agata Kolanko kl. 3a, Sara Wasiluk kl. 1a, Roksana Wierzchowska kl. 1c, Magdalena Stolarczyk kl. 1d, Michał Janik kl. 1c, Mikołaj Miłkowski kl. 1c, Maciej Tyszkiewicz kl. 1c wykonali utwór Dziś idę walczyć mamo.  Zespołowi akompaniował na akordeonie Konrad Skolimowski kl. 1d. Nasi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i podziękowanie dla szkoły. Serdecznie gratulujemy członkom szkolnego zespołu muzycznego i życzymy dalszych sukcesów.


   LR    338    Read more...

"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego że własna..."

Lucius Annaeus Seneca

Delegacja naszej szkoły (Maciej Piotrkowicz, Klaudia Gawron na czele z panią dyrektor Aliną Brochocką oraz poczet sztandarowy: Piotrek Kędzierski, Przemysław Kędzierski, Daniel Rybak, Krzysztof Dmowski, Dominik Gryczka, Paweł Król, Mikołaj Grzelak) uczestniczyli w uroczystości setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 

 

.


   LR    381    Read more...

Ten szczególny czas, czyli 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież z siedleckiej Kolejówki uczciła w ciekawy sposób. Wiele poświęcili Ci, którzy za wolność ojczyzny oddali życie. Tego wspólnego dobra zmarnować nie można. Żyjemy w kraju wolnym. Nie ma potrzeby, by oddawać za ojczyznę życie, ale można ofiarować Jej swoją wiedzę, pracę, talent. Całym sobą służyć ogólnemu dobru. Wolność to diament – te słowa patronowały wielu inicjatywom patriotycznym zorganizowanym w szkole z okazji Święta Niepodległości. Wolność to diament nieoszlifowany - śpiewał w jednej ze swoich piosenek Marek Grechuta. Zatem wolność, którą wywalczyli nasi poprzednicy to coś cennego, diament, któremu my musimy nadać właściwy kształt, swoją postawą, życiem. UczniowieKolejówki doskonale wiedzą, że na właściwą postawę człowieka ma wpływ wykształcenie, rozwijanie i pogłębianie swoich talentów, zainteresowań. Uświadomił im to zorganizowany w szkole konkurs talentów „Dla Ciebie Polsko!”. Wzięło w nim udział wielu uczniów.


   LR    319    Read more...

   
© 2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach

Logowanie